Encyklopedie vad nemovitostí

Odborná publikace, která se zaměřuje na problematiku vad a poruch staveb a je určená pro laickou veřejnost. Klade si za cíl předat dlouholeté zkušenosti soudních znalců ze znaleckého ústavu Dekprojekt a expertů z Akreditované Laboratoře AtelierDEK všem, kteří mají zájem o základní prověření technického stavu nemovitostí určených k bydlení. Někdy se říká „blahá nevědomost“, v případě nemovitostí však důsledky nevědomého rozhodování obvykle vedou k nečekaným, hlavně však nepříjemným situacím.

Pokud nejde přímo o zdraví, tak zcela jistě o velké finanční prostředky – ať už se jedná o dlouholeté úspory nebo o hypotéky s dlouholetou splatností zaplacené za nový dům, či o správně investované prostředky do rekonstrukce a sanace vad. Koneckonců o řadě takových neblahých příkladů se lze přesvědčit na stránkách publikace.

Encyklopedie vad nemovitostí je rozdělena na tři díly

Do prvního dílu, jsou zařazeny ty obory, které podle názoru autorů zásadně ovlivňují funkčnost nemovitosti - STATIKA, HYDROIZOLACE - či se dají relativně jednoduše kontrolovat a diagnostikovat - POVRCHY. V druhém díle, jsou představeny vady a poruchy v dalších základních technických oborech týkajících se technického stavu nemovitostí - ZVUK A HLUK, POŽÁR A BEZPEČNOST, ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST a ÚNIKY TEPLA. Třetí díl se věnuje samostatně TECHNICKÝM ZAŘÍZENÍM BUDOV.

   

Pro jednotlivé obory je vždy uveden přehled všech typických poruch, a u každé poruchy (či spíše rizika poruchy) je riziko vysvětleno a popsáno a dále jsou vypsány i ovlivňující faktory a projevy, podle kterých jednotlivá rizika poruch rozpoznat. Vůbec nezáleží na tom, zda čtenáři nemovitost zrovna kupují, nebo již nějakou vlastní či užívají. Jde o to, aby s pomocí této publikace čtenáři sami dokázali vytipovat rizika jejího technického stavu, která by jinak mohla zůstat skryta, a podle toho se vědomě rozhodovali, co s nemovitostí dál. Nechť je Vám tato kniha dobrým rádcem!

Knihy jsou v k dostání pouze u Asociace inspektorů nemovitostí, jejíž jsme zakladateli. V případě zájmu nás kontaktujte!

Kontaktujte nás