Nemopas zpracuje oponentní posudek stavu domu v ostravském Přednádraží

Nemopas zpracuje oponentní posudek stavu domu v ostravském Přednádraží

PRAHA 7. srpna 2012 – Leader na trhu inspekce nemovitostí Nemopas zpracuje zdarma pro majitele zchátralých objektů v ostravské ulici Přednádraží odborný posudek jako oponenturu výroku stavebního úřadu a vyčíslení nákladů na opravu domů. Úřad přitom rozhodl, že se obyvatelé musí vystěhovat, neboť domy nesplňují bezpečnostní a hygienické podmínky. Uvnitř však stále zůstává řada obyvatel převážně romské národnosti na vlastní nebezpečí, kteří se snaží vlastními silami uvést objekt do obyvatelného stavu

V případě zájmu majitele domu Nemopas poskytne své odborné zázemí tak, aby měl vlastník objektu ve sporu se stavebním úřadem případné argumenty o skutečném technickém stavu domu, možnostech jeho opravy a s tím spojených nákladech. „K nabídce nás přiměla především snaha obyvatel domu i majitele uvést objekty do obyvatelného stavu vlastními silami,“ řekl vedoucí projektu Nemopas Ctibor Hůlka.

Ze strany Nemopasu jde přitom o čistě charitativní nabídku, jejímž cílem je pomoci obyvatelům a především majiteli ve sporu s úřady. Cena posudku u takto rozsáhlého objektu navíc se značnými technickými závadami se přitom běžně pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

Co je Nemopas

Nemopas je leaderem na trhu inspekce nemovitostí. Nabízí prověření technické stavu objektu, které je určeno jak pro lidi, kteří nemovitost kupují, aby se přesvědčili o jejím skutečném stavu a případných nákladech na opravy skrytých vad, tak pro prodávající nebo realitní kancelář, jako důkaz o kvalitě objektu. Poptávka po službě, která je v Česku relativně nová, rapidně roste. Důvodem je oživení realitního trhu, ale také zvýšená opatrnost investorů při nákupu nemovitosti.

Tvůrci projektu Nemopas působí na trhu posuzování vad staveb 15 let. Nemopas nabízí unikátní metodiku prověření nemovitosti včetně použití nejmodernější techniky proškolenými odborníky. Jako jediný na českém trhu zajišťuje certifikaci, která sestává ze sedmi základních kamenů:

  • Statické posouzení
  • Hydroizolace objektu
  • Průkaz energetické náročnosti budovy (povinný od roku 2013 pro všechny prodeje a pronájmy nemovitostí)
  • Hlukové posouzení
  • Prověření plnění bezpečnostních, požárních a hygienických požadavků
  • Posouzení stavu povrchů podlah, stěn apod.
  • Stav technického zařízení budovy (instalace, rozvody)

    Nemopas – je technická inspekce nemovitosti, která pomáhá kupujícím i prodávajícím zjistit skutečný stav objektu, budoucí náklady na sanaci vad. Tím výrazně usnadňuje uzavření obchodu a snižuje jeho rizika, zvyšuje důvěru mezi partnery, napomáhá dosažení férové ceny a urychluje proces uzavření obchodu.

Na zpracování unikátní metodiky inspekce nemovitostí pro Nemopas se podílel přední expert v oblasti vad staveb Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc., který je inspirátorem této služby v Česku.

Projekt Nemopas vznikl ve společnosti Dekprojekt ze skupiny DEK, což je největší dodavatel stavebních materiálů v ČR.

Kontakt: Marcela Fialková, mediální zastoupení Nemopas, tel: 724 090 754, e-mail: fialkova@profirelations.cz